<We_can_help/>

What are you looking for?

Image Alt
<TEDxKaleiçi/>

Hakkımızda

Nedir?

TED Nedir?

TED, Teknoloji, Eğlence ve Tasarım’ın baş harflerinden oluşmuş ( Technology, Entertainment, Design) kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 1984 yılında kurulan TED, neredeyse tüm konuları ele alan sıra dışı fikir paylaşımlarının senede bir kez paylaşıldığı heyecan verici bir platformdur. Dünyaca bilinen bir oluşumdur ve bilim insanlarından, CEO’lara, hayırseverlere, mucitlere kadar uzanan her disiplinden fikir ve düşüncelerin, 18 dakikalık bir süre içerisinde paylaşılmasını ve yayılmasını amaçlar.

Yapılan etkinliklerde Bill Gates, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson gibi ilginç ve yaratıcı konuşmacılar yer almıştır.  TED, katılan konuşmacıları konuşma esnasında videoya kaydeder ve video aracılığıyla hem paylaşıp hem de bu fikirleri hala yaymaya devam eden vizyon sahibi bir oluşumdur.

Nedir?

TEDx Nedir?

TED, sloganı olan “paylaşmaya değer fikirler”in paylaşılması için oluşturulan yerel  bir programdır.  “X” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelmektedir. Fikirlerini sunmak isteyen kişiler ve organizasyonların, TED benzeri  platformda yaptığı paylaşımdır. Söz sahibi kişiler; şimdiye kadar birçok insana ilham kaynağı olmuştur.

TEDx etkinliklerinde, sıra dışı fikirler, merak uyandırıcı düşünceler, önerilecek ya da yapılabilecek birçok söz söylenmiş ve insanları fazlasıyla etkilemeyi başarmış dikkat çekici bir oluşum olmayı başarmıştır. Yapılan konuşmalar vido ile tüm dünyaya izlenmesi için sunulur. Yılda 3700 TEDx organize edilip, 116 farklı dile çevrilmektedir.

Nedir?

TEDxKaleiçi Nedir?

Antalya’nın ilk TEDx etkinliği gururla sunar! TEDxkaleiçi adını  Kaleiçi isimli  tarihi ve mimarisiyle birçok insanı büyüleyen yerleşkeden almaktadır. Şehrin sosyokültürel yapısını ve marka değerini arttırıp katkı sağlamaktadır. 2018 yılının Şubat ayında kurulan TEDxkaleiçi,  İlk etkinliğini “Face İt” temasıyla 07.07.2018 tarihinde 100 kişinin katılımıyla  gerçekleştirdi.

14.04.2019 tarihinde ise Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde  “Say Yes To Change” temasıyla  gerçekleştirdi ve  700 kişinin katıldığı etkinlik büyük bir ilgi ve heyecanla karşılandı.  06.11.2019 tarihinde,  Antalya Kültür Merkezi’nde “ Shape The Future” temasıyla TEDxkaleiçi@Youth etkinliği 800 kişiyle buluştu. İlham verici ve etkileyici bir etkinlik olmayı başardı. YouTube üzerinden katılan konuşmacıların izlenme sayısı toplam 1.5 milyondur.